Herbata niebieska

FM AH5 Herbata niebieska
Herbata niebieska. Herbata liściasta z dodatkiem czarnej porzeczki oraz naturalnymi aromatami:
waniliowym i brzoskwiniowym Wyśmienity, głęboki smak i tajemnicza, lekko szmaragdowa barwa herbaty Oolong rodzą się w procesie półfermentacji liści. Aromatyczny napar uwodzący nutami czarnej porzeczki zawiera korzystne dla zdrowia polifenole.
Jak parzyć? Do imbryczka wsyp po jednej łyżeczce herbaty na osobę, zalej gorącą wodą o temperaturze 95°C (ok. 150 ml na filiżankę) i zaparzaj przez 1 do 2 minut. Przed podaniem oddziel liście od naparu. Jeżeli chcesz zwiększyć moc herbacianego naparu, nie wydłużaj czasu parzenia, lecz użyj więcej liści.
Wokół powstania herbaty niebieskiej narosło wiele legend. Jedna z nich opowiada o dzielnym myśliwym, nazywanym Czarnym Smokiem. Pewnego dnia natknął się na straszliwą bestię i ruszył za nią w pogoń, porzucając torbę z herbatą. Pozostawione w słońcu liście uległy częściowemu utlenieniu, zyskując intensywny zapach. Na cześć myśliwego do dziś ta herbata nazywana jest Czarnym Smokiem. Inna legenda mówi o księciu smoków, więzionym w małym jeziorze. Gdy jeziorko zaczęło wysychać, został ocalony przez piękną dziewczynę z pobliskiej wioski. Odwdzięczył się, gdy na wioskę spadła zaraza. Oddał własne życie, żeby uzdrowić mieszkańców. Konając, wypluł z siebie smoczą perłę, z której wyrósł pierwszy krzak Oolonga. Napar z liści herbaty uzdrowił całą wioskę.

Waga: 75 g.
Kod: 805001
Cena: 48,90 zł  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz